ALKALİ SUYUN ÖNEMİ

PH derecesi 0-6.9 olan solüsyonlar asidiktir, 7.1 ve 14 arası ise alkalin hal alırlar. Saf su nötr kabul edilir ve pH skalasındaki değeri ise 7’dir. Mide asidi gibi güçlü asitler, bazen 3 pH’e kadar iner. İnsan kanı alkalindir ve bir çok biyolojik sürecin vuku bulabilmesi için 7.35 pH derecesini dikkatlice korumalıdır.

South Africa’s University of Pretoria kimyasal patoloji profesörlerinden Dr Serfontein’e göre, hiçbir kanser tedavisi alkalin diyetiyle birleştirilmedik çe sonuç itibarı ile başarı kaydedemez. Dr. Serfontein, büyük kanserlerin ortalama 7.8 ya da daha yüksek pH dereceye sahip alkalin ortamlarda yaşayamayacağını iddia etmektedir.

Alkali Mineraller

Magnezyum, kalsiyum, potasyum, demir, manganez.

Asitli Mineraller; Fosfor, iyot, sülfür.

Alkali Yapıcı Besinler

Tüm çiğ sebzeler, ıspanak, brokoli, kuşkonmaz, hindiba, enginar, lahana, karnabahar, turp, pırasa, marul, tere, semizotu, şalgam, pancar kökü, kereviz, yeşil fasulye, taze bezelye, zeytinyağı, keten tohumu yağı, yeşil Çay, bitki çayları, hurma, havuç, karpuz, kavun, ananas, kivi, avokado, nar, incir, zencefil, badem, susam.

Asit Üreten Besinler

Tüm etler ve deniz ürünleri, süt, peynir, tereyağ, yoğurt, yumurta, yulaf yada mısır ekmeği, beyaz un, beyaz şeker, sirke, ketçap, mayonez, hardal, soya sosu, patates cipsi, yapay tatlandırıcılar, alkol, gazlı içecekler, kahve ve siyah çay

Alkali su arıtma cihazları vücudumuzun yapısına uygun olan alkali özellikteki suyun temini için kireçli suyu arıtma işlemini gerçekleştirmektedir. Böylelikle arıtılmış olan su organlarımız ve cildimiz için daha sağlıklı hale geliyor. Okcel Arıtma Sistemleri diğer arıtma sistemlerinde olduğu gibi alkali su arıtımı için de kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir.

Bu konu ve bu konuya benzer bir çok konu hakkında bilgi edinmek için websitemizde birçok konuyu ele alarak sizlerle paylaşıyoruz.Merak ettiğiniz konularda bizlerle destek hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

OKCEL SU ARITMA

Share: