Su Arıtma Yöntemi

Dünyamızın her tarafı su ile kaplı olsa da içilebilir su oranı her geçen gün azalmaktadır. İleride Su üzerine çok büyük savaşlar bile ihtimaller çerçevesinde gözüküyor. Evimizde veya İş yerimizde yani hayatımızın her evresinde dikkatli olmamız gereken başlıca konulardan birisi su arıtma sistemleri. Bu sistemleri evinizde iş yerinizde kurdurup atık sularınızın geri dönüşümünü sağlayabilir. Musluk suyunu arıtıp güzel bir içme suyuna dönüştürebilir ve böylece hem gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakabilir hemde bugüne yatırım yapıp cebinize katkıda bulunabilirsiniz.

Biz mayer kimya olarak bu konudaki hassasiyetimizi sizlere de aktararak devam eden bir süreç oluşturmak istiyoruz. Firmamız su arıtma cihazı olarak; atık su arıtma, içme suyu arıtma, özellikle büyük endüstriyel su arıtma olarak bir çok firmalara konusunda uzman mühendis ve teknisyen kadrosuyla sunduğumuz bu hizmeti en mükemmel şekilde müşterilerimize ulaştırmaktayız. Bir çok ülkede yer alan 7/24 teknik servis ağımızla Türkiye, Irak, İran, Rusya, Suriye, Mısır, Libya, Bulgaristan gibi bir çok ülkede su arıtma sistemleri ve cihazları hakkında sadece satış öncesi değil satış sonrasında da müşterilerimizin her türlü sorunu ile ilgilenip bu sorunları kesin çözüme ulaştırmaktayız.

Reverse Osmosis Yöntemi

Su arıtma sistemlerinde bir çok yöntem kullanılıyor bunlardan en sağlıklı yöntemlerden biride Reserve Osmosis (Ters Osmoz). Bu yöntem canlılarda doğal olarak bulunan ozmos olayından yola çıkılarak bulunmuş ve geliştirilmiştir. Osmoz canlılarda organdan kana su geçişi, bitkilerin topraktan su alışı gibi olaylardır. Ters Osmoz da çok ortama basınç uygulaması ile su çok yoğun ortamdan az yoğun ortama geçer. Ters osmoz yönteminde kullanılan yarı geçirgen membran 12 angström gözeneklere sahiptir. Su molekülleri 5 angströmden küçüktür ve nötr elektrik yüküne sahiptir. Bu sebeple membrandan kolaylıkla geçebilirler. Fakat suda yer alan artı ve eski yüklü iyonlar, moleküller, bakteri ve virüsler 5 angströmden büyük oldukları için membrandan geçemezler ve doğruca atık hattına yönlendirirler. Bu yöntemle elde edilen su son derece güvenilir ve kaliteli bir içme suyudur. Firmamız sizlere arıtma cihazları hakkında herhangi bir sorununuzda hizmet vermekten mutluluk duyacaktır.

Share: