OKCEL İLE SU İÇİN

Yeryüzünde en bol bulunan maddelerden biri sudur ve yaşamın temelidir.

Eğer su olmasaydı doğal olarak yaşam da olmazdı. Denizler ve okyanuslarda,toprakta, atmosferde ve bütün canlı varlıklarda su vardır. İnsan vücudunun yaklaşık üçte ikisi Sudan Oluşmaktadır; ayrıca yiyeceklerin, özellikle de sebze ve meyvelerin büyük bir bölümü de sudur.

Güneşin ısısı deniz suyunun yüzeyinde buharlaşmasına neden olur ve su buharlaşıp diğer mineraller kalır ve bu mineraller alttaki suya karışır. Denizlerin buralara dökülen ırmaklardan çok daha tuzlu olmasının sebebi budur. İçme sularının kolayca içilebilmesi için de suyun belirli ölçülerde çözünmüş gaz ve mineralleri içeriyor olması gerekmektedir.

Yaşamın varlığı suya bağlıdır. Güneş ısısı suyu buharlaştırır; buharlaşan su, damlacıklardan oluşan bulutlar halinde atmosferde kümelenir. Bu kütleler yeterli bir büyüklüğe ulaşınca yağmur, dolu ya da kar halinde yeryüzüne iner ve yaşamın sürmesini sağlar. Buna yağış denir; suyun toprağa işlemesi de bu süreçte olur. Bitkiler suyu topraktan soğurur ve bunun belirli bir bölümünü terleme denen bir süreç sonucunda tekrar atmosferde bırakır. Buharlaşma, yağış ve terleme su çevrimini oluşturur.

Yağan yağmur ve akan sular yeryüzünü zaman içinde değişikliğe uğratır. Dev barajların yardımıyla suyun bir bölümü denize dökülmeden önce tutulabilir. Bu yapay depolarda toplanan sudan yararlanılarak elektrik üretimi için kullanılan su Türibinleri Çalıştırılabilir, kasaba ve kentlerin su gereksinimi karşılanabilir.

Su insan yaşamı için yemekten bile önce gelir. Öyle ki bir insan haftalarca aç yaşarken susuz en fazla 1 hafta dayanabilir. İçme suyunun temiz ve Mineralli olması çok önemlidir. Ph seviyesinin en az 8 olması gerekir.

Size tavsiyemiz Okcel Su arıtma

Çünkü okcel de bulunan Mineral filtre içerdiği 8 çeşit mineral sayesinde suyu mineral açısından zenginleştirirken, Detox filtre dağınık halde bulunan su moleküllerini sıra haline dizerken, suyun vücutta dolaşımını kolaylaştırır.

Alkalin filtresi sayesinde suyun pH seviyesini 7-8.5pH a yükselterek yüksek ph lı su içmenin ayrıcalığını hissettirir.

Sizde Okcel’e Gelin su içmenin ayrıcalığını evinizde yaşayın…

Share: